Cambly FIYAT: Cambly’de dersler ne kadar?

Bu yazıda size Cambly’den alacağınız derslerin fiyatlarından, neden Cambly’de eğitim almanız gerektiğinden, Cambly’nin iptal politikasından ve bazı alternatiflerden bahsedeceğim.

Cambly, anadili İngilizce olan eğitimcilerle kolay bir şekilde konuşmanıza olanak tanıyarak anadili İngilizce olan kişilerle konuşma konusunda güven kazanmanıza yardımcı olur.

Bu makale Camby’nin bazı avantajlarına değinecek.

Öyleyse başlayalım…

Cambly Fiyat

Cambly’de ödeyeceğiniz fiyat ne sıklıkla ve ne uzunlukta ders almak istediğinize bağlı olarak değişir.

Ne kadar vaktiniz olduğunu düşünmenizi, bir plan yapıp buna bağlı kalmanızı tavsiye ederim. Üyeliklerde indirimler mevcut, dolayısıyla ne kadar uzun süre ders alırsanız dersler de o kadar indirimli oluyor. 3 ay için %13 ve bir yıl için %26 indirim sahibi oluyorsunuz.

Cambly Prices in Turkey

Two days a week Three days a week Five days a week Seven days a week
15 minutes per day
265TL
377TL
532TL
710TL
30 minutes per day
454TL
654TL
1,054TL
1,399TL
60 minutes per day
865TL
1,254
1,999TL
2629TL

İptal Politikası

Aboneliğinizi iptal etmek isterseniz hizmeti aldığınız ayın ücretini tam fiyat üzerinden (3 aylık indirimli rakam üzerinden değil) ödemeniz gerekir. 

Herhangi bir nedenle ara vermeniz gerekirse aboneliğinizi dondurabilirsiniz. Çok fazla ders rezervasyonu yaptıysanız ders sayınızı azaltabilirsiniz, böylece çok fazla ders almanıza gerek kalmaz.

Neden Cambly’de eğitim almalısınız?

Cambly’nin temel avantajı anadili İngilizce olan kişilerle sohbet edebilmenizi ve konuşma becerilerinizi pratik edebilmenizi sağlamasıdır. Bunun yanı sıra oldukça esnektir. Cambly ile 7/24 İngilizce sohbet edebilirsiniz! 

Cambly’den ders aldığınızda evinizde konuşma pratiği yapabilir ve ders zamanını kendiniz seçebilirsiniz. Akşam yemeği hazır olana kadarki yarım saatte, yatmadan önce ya da ne zaman isterseniz o zaman.

Cambly’de derslerin kaydını alabilirsiniz. Böylece daha sonra not alabilir, kendinizi değerlendirip kaydettiğiniz gelişmeyi görebilirsiniz!

Konuşma dışındaki alanlarda da çalışmanız gerektiğini unutmayın, bu yazıda size sunacağım tavsiyelere uyarak diğer alanlarda da kendinizi geliştirebilirsiniz. Konuşma becerisi geliştirmeniz gereken alanların başında yer alsa da kendinizi diğer alanlarda da geliştirmelisiniz.

Cambly’de konuşma becerilerinizi kelime bilgisi ve gramerle desteklemeye yardımcı olabilecek kısa “dersler” vardır. Ancak bu dersler biraz kısa olduğu için sadece belli bir alanda (spor, şart kipleri… gibi) pratik yapmak için uygundur.

Daha derinlikli dersler isteyenlere Espresso İngilizce kursunu ya da Udemy üzerinden bulacakları başka bir dersi almalarını tavsiye ederim.

Cambly’in Alternatifleri 

Italki

Italki, Cambly’e benzer bir platform olsa da onun kadar esnek değildir. Öğretmeni ve dersi belli bir zaman için önceden ayırmanız gerekir. Anadili İngilizce olan biriyle konuşmaya başlamak için motivasyon bulmakta zorlanıyorsanız bu sistem size uygun olabilir. Ödemesini halihazırda yapmış olduğunuz için bir bakıma sizi derse girmeye zorlar. İtalki’nin eğitmenleri genellikle daha profesyoneldir ancak Cambly’de de birçok iyi öğretmen bulabilirsiniz.

Read my Italki review here  

Preply

Preply da Italki’ye benzer bir sistemdir ve çok yüksek bir eğitmen sayısına sahiptir. Bir saatlik ders ücreti $4’dan başlar. Buradan %30 indirime erişebilrsiniz. 

Sonuç 

Cambly, İngilizce öğrenmekte olup konuşma becerisi yönünden kendine yeterince güvenmeyenler için harika bir platform. Esnek oluşunu gerçekten çok seviyorum, üstelik ne kadar çok ders alırsanız o kadar ucuz oluyor. Bolca İngilizce konuşma pratiği yapma konusunda ciddiyseniz (ki ben gerçekten konuşmanızı, konuşmanızı, durmadan İngilizce konuşmanızı öneririm!) Cambly anadili İngilizce olanlarla pratik yapmak için harika bir yol.

Join Cambly here.